W dniach 15-17 czerwca br. Ministranci i Lektorzy naszego kościoła parafialnego w Błażowej wzięli udział w wycieczce w Karkonosze oraz Góry Stołowe. Już pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe do Szklarskiej Poręby, rozpoczęliśmy zdobywanie Szrenicy (1362 m. n.p.m. przewyższenie 850m.), które odbyło się w oprawie pięknej i sprzyjającej nam pogody.

Niestety, zaplanowana na drugi dzień wyprawa na Śnieżkę, nie odbyła się ze względu na uniemożliwiające ją warunki atmosferyczne. Jednakże dzięki dobrej organizacji opiekunów czas został dobrze wykorzystany i mogliśmy zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum ,,Karkonoskie Tajemnice” oraz zabytkowy, XII-wieczny kościół Wang, który dzisiaj jest świątynią parafialną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Wszystkie te atrakcje znajdują się w malowniczo usytuowanym Karpaczu, który również mogliśmy poznać, spacerując deptakiem w centrum miasta.

Tego dnia również się wspinaliśmy na dość niezwykłą „Śnieżkę” – była nim tego dnia, bardzo wysoka wieża kościelna, kościoła parafialnego NMP w Kowarach, na której tarasie mogliśmy podziwiać piękno miasteczko Kowary (gdzie nocowaliśmy) i pasmo Karkonoszy. Nie zabrakło również chwil pełnych dobrej zabawy, które każdy mógł doświadczyć, zjeżdżając torem saneczkowym.

W ostatnim dniu wycieczki zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych – Wielki Szczeliniec (919 m n.p.m. – przewyższenie 218m). Niezwykle ciekawe miejsce – jak sama nazwa wskazuje – nie brakowało w nim wielkich masywnych kamieni, w których znajdowały się szczeliny, przez które musieliśmy się dosłownie przeciskać.

Niedaleko dalej za Kudową Zdrój, w miejscowości Czermna – mieliśmy okazję doświadczyć niezwykłego miejsca. Jako jedyna w Europie znajduje się tam Kaplica Czaszek, która zrobiła nas ogromne wrażenie. Po chwili modlitwy i poznaniu krótkiej historii tego miejsca, udaliśmy się w drogę powrotną.
Ponadto każdego dnia mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii, w naszym miejscu noclegowym – w ośrodku Domowego Kościoła diecezji Legnickiej w Kowarach.
Wyrażamy naszą wdzięczność za okazaną pomoc p. Burmistrzowi Jerzemu Kocojowi i p. Prezesowi Wiesławowi Wolskiemu.
Podsumowując, pomimo przeciwności, które stanęły na naszej drodze, nasz wyjazd był bardzo udany i pełen radości.

Dawid Rząsa